Hry pro děti s historickou tématikou

Různá stanoviště s drobnými hrami s historickou a šermířskou tématikou jsou určena nejen pro dětské dny, ale i městské slavnosti, zámecké dny, firemní akce atp.
Sekání do brambory
Děti i dospělí si můžou vyzkoušet, že zacházet s mečem, a ještě ke všemu se někam trefit přesně, není vůbec jednoduché!  Děti se chopí jednoručního meče a na chvíli pocítí jeho tíhu v rukou.
Boj obušky
Aktivita určená nejen pro děti. Bojuje se bezpečnými molitanovými obušky na vratké desce nebo v ringu. Děti se na chvíli promění v udatné šermíře a doslova propadnou lítým bojům se svými kamarády.
Lukostřelba
Aktivita vyžadující vhodné prostředí je spojena s většími finančními náklady, ale i přes to patří k nejoblíbenějším. Dětské luky, sportovní záchytná síť, a samozřejmě odborný dohled. To vše je lákadlem nejen pro děti, ale i rodiče. Pro realizaci je zapotřebí dostatečný prostor a oblast za terčovnicí bez pohybu návštěvníků pro zajištění bezpečnosti.
Vrhací sekery
Ocelové vrhací sekery se čtyřmi hroty, zaručují velkou pravděpodobnost zaseknutí do dřevěné terčovnice. Tuto aktivitu mohou pod odborným dohledem vyzkoušet všechny děti od školního věku.


lukostřelba vrhaní seker sekání zemáků mečem bubeník

Ve spolupráci se spřátelenými sdruženími zajišťujeme
- šermířská vystoupení
- prezentace starých řemesel kovářství, tkalcovství, písemnictví, brašnářství
- maňáskové divadlo pro děti
- prezentaci historických tanců
- prezentaci irských tanců
- prezentace folklórních tanců, cimbálovky
- živou historickou hudbu
- prezentaci břišních tanečnic
- stylový ručně poháněný kolotoč pro děti
- a jiné