Výuka šermu pro členy

nabor
Spolek rozvíjí dovednosti členů ve třech směrech.

 • technický šerm (pojetí ve stylu bojových umění, jako sportu…) • scénický šerm (vystupování před diváky, cvičení soubojů založených na základech technickém šermu, divadelní prvky…)


 • living-history, bitvy a další (zaměření na dobovost, historický život a vybavení, možnost oživení řemesel, zapojení do rekonstrukcí bitev…)


 • Informace pro nové zájemce

  …aneb lehčí první kroky vstříc spolku

  Nábor nových členů probíhá vždy v září a leden každého roku, mimo toto období přijímáme po dohodě jen pokročilé šermíře! Minimální věk zájemců musí být 18 let (vyjímky pro zájemce ve věku 15- 17 let po dohodě). Přihlášky na email.

  Kde a kdy?
  Tréninky probíhají v pondělí 20:00 – 22:00 (novicové, volný program), středa (20:00 - 22:00 novicové, technika šermu pro pokročilé) a čtvrtek 18:00 – 20:00 (scénický šerm pro členy spolku) v Domě Armády Olomouc (ulice 1.Máje), sídlo sdružení je na Na Letné 23, 779 00 Olomouc. S Domem Armády máme smlouvu, že nám poskytuje sál (jsme tam vedeni jako kroužek).

  Co vás čeká?
  Pět měsíců probíhá výuka základů šermu a to převážně s dlouhým mečem, jenž nám je základní zbraní.  Vyučuje se:
  - základním krokovým variacím
  - střehovým polohám
  - pohybovým principům
  - sekům a bodům
  - krytům
  - základním protiútokům
  Nejsme škola šermu, ale poskytujeme možnost jak se šermem začít. Ucelený systém výuky poběží asi jen půl roku, následuje individuální studium ve spolupráci s ostatními členy a návštěvy odborných seminářů. Dovednosti získané v prvním půl roce budete moci využít při dalším působení ve skupině a následně i při zaměření na vámi zvolenou zbraň.

  Co se od vás žádá:

  • Přečíst si stanovy, jež jsou k dispozici na každém tréninku a dodržovat je i další interní předpisy
  • Podepsat přihlášku do o.s. a uhradit do 14 dnů členský příspěvek 1000kč, jež zahrnuje členství na daný půlrok (5 měsíců, tj. do ledna). V dalším období pak probíhají platby již na každý měsíc s možností platby dopředu a to do 15. dne daného měsíce ve výši 150kč
  • měsíční účast na trénincích minimálně 75%, tj. cca max. dvě absence za měsíc
  • Do 1. února si pořídit kostým z období 15.století (náklady cca 5000kč) a do dalšího roku repliku meče (náklady od 3000kč), účast na vystoupeních a prezentaci skupiny
  • Šerm je pro nás koníček, nikoliv živnost, výdělek z vystoupení se povětšinou používá na nákup dalšího vybavení spolku.

  …více informací na emailu, u členů na trénincích a akcích